Pobierz najnowszą wersję flashplayer'a Flash

WIELOFUNKCYJNE MASZYNY DO ZDOBIENIA ODZIEŻY

Więcej szczegółów na stronach:
www.embossing-tpm.com

WYTŁOCZENIA (ang.: Embossing)

Na tej stronie znajdziecie Państwo informacje na temat wytłoczeń - nowoczesnej sztuki zdobniczej wykonywanej na wielofunkcyjnych, hydraulicznych urządzeniach produkowanych przez firmę TPM.

Co to jest wytłaczanie?

Wytłaczanie jest to proces przenoszenia wzoru z matrycy na podłoże za pomocą specjalnych, hydraulicznych urządzeń zapewniających odpowiednie dla danego materiału trzy parametry: temperaturę, docisk i czas. Jest więc to sposób zdobienia odzieży, skór itp.

Jak jest utrwalany wytłaczany wzór? Co to jest termofolia?

Kształt wytłaczanego wzoru będzie identyczny z matrycą i stemplem. Jego trwałość zapewnia specjalna termofolia (międzynarodowy patent TPM), która po ostygnięciu zachowuje nadany jej kształt w czasie wytłaczania.
Termofolię tę umieszczamy od spodu materiału, który zamierzamy wytłaczać. Jej zaletą jest to, że wymaga krótkiego czasu (przeciętnie 12 do 15 sekund) na wykonanie trwałego wytłoczenia i wypełnia dokładnie wszystkie wgłębienia na stemplu (minimalna szerokość linii na wzorze to 0,2 mm). Krótki czas zgrzewania oznacza większą szybkość produkcji, a to zapewnia większy zysk. Wielokrotne pranie nie powoduje istotnych zmian kształtów wytłoczenia.

Na jakich materiałach można wytłaczać?

Hydrauliczne urządzenia firmy TPM zapewniają dużo większe naciski i ciśnienia niż urządzenia pneumatyczne. Można na nich wytłaczać wszystkie potrzebne wzory na wszystkich materiałach, np.: bawełna, wełna, wiskoza, len, skóra, tworzywa sztuczne, lycra, poliester, akryl, nylon, stylon, jedwab, folia flockowa, polar, papier, karton, PCV, plastik, materiał odblaskowy, dywaniki, chodniczki samochodowe itp. Niektóre rodzaje materiałów nie wymagają stosowania termofolii.

Czy można wytłaczać na wyrobach gotowych?

Akcesoria do maszyn TPM (w opcji) pozwalają wytłaczać wzory na gotowej odzieży i czapeczkach, stosując odpowiednie przystawki.

Czy sterowanie maszynami TPM jest łatwe do nauczenia?

Tak! Nauka sterowania urządzeniami i nauka wytłaczania na wszystkich materiałach trwa pół dnia. Maszyny o nacisku od 10 ton, tj.: TPM-710, TPM-734, TPM-746, TPM-750 są sterowane sensorowo przez dotyk odpowiednich piktogramów. Obsługa nie wymaga więc znajomości języka obcego. Urządzenia powyższe mają 25 programów wytłaczania.

Czy maszyny TPM są niezawodne?

We wszystkich wielofunkcyjnych maszynach TPM (o nacisku od 10 ton) zastosowano wysoko zaawansowaną technologię, systemy CAD/CAM, mikroprocesory oparte na wewnętrznej diagnostyce i ciągłej informacji zwrotnej dla użytkownika.
Operator z kolei ma możliwość dostępu do internetu i bezpośredniego kontaktu z producentem w razie jakiejkolwiek awarii. W razie uszkodzenia maszyny, wszystkie części zamienne są wysyłane z siedziby TPM w ciągu 24 godzin.
Wszystkie maszyny spełniają międzynarodowe wymogi bezpieczeństwa i standardy elektryczne.

Ile miejsca potrzeba na ustawienie maszyny TPM?

Maszyny: TPM-705, TPM-710, TPM-900, TPM-950 potrzebują 2 - 3 m2 powierzchni.
Maszyny: TPM-734, TPM-746, TPM-750, potrzebują powierzchni około 3 x 3 m.

Jakie jest zapotrzebowanie rynku na wytłoczenia?

Fakt, że rynek polski w tej dziedzinie zdobienia jest prawie dziewiczy, powinien być dla naszych Klientów zdecydowaną zachętą do posiadania tej technologii i urządzeń w swojej ofercie. Zdobnictwo wytłoczeniowe w Polsce jest dzisiaj w tym samym miejscu, co haft 10 - 15 lat temu. Obecnie jest duża podaż usług hafciarskich i sitodruku. Przy braku konkurencji w wytłoczeniach istnieją realne szanse przejęcia dużej części rynku na najbliższe choćby 5 lat. Daje to duże szanse na szybki zwrot poniesionych kosztów inwestycyjnych.